Schody dywanowe

Tworzymy drewniane schody dywanowe od podstaw, według Twojego indywidualnych potrzeb. Projektując schody na wymiar, ogranicza nas tylko wyobraźnia

Twoje schody dywanowe to:

  • Nieograniczony wybór gatunków drewna
  • Dowolne kształty i wymiary
  • Bogata paleta kolorów

Jeśli masz bardzo nietypowy pomysł, to spotkajmy się, aby go przedyskutować. Jesteśmy otwarci na ciekawe pomysły i lubimy wyzwania. Wspólnie stworzymy najlepsze schody dywanowe do Twojego wnętrza.

Schody we współczesnych domach nie pełnią już tylko i wyłącznie roli drogi na wyższe piętro budynku, ale często traktowane są jako element wystroju wnętrza. Nic dziwnego, ponieważ coraz częściej odchodzi się od schodów ukrytych w klatce schodowej czy innych zakamarkach budynku, a popularność zyskują konstrukcje otwarte stanowiące część salonu czy korytarza i widoczne od razu po wejściu do budynku. Z tego powodu projektanci wymyślają coraz to nowsze rozwiązania, które nadadzą wnętrzu unikalności i ciekawego charakteru. Jednym z takich ciekawych i popularnych rozwiązań są schody dywanowe.

„Mieć fan­tazję nie znaczy coś so­bie wy­myślać.
To znaczy tworzyć coś z te­go, co istnieje”.

Tomasz Mann

Schody dywanowe Wrocław

Szukając schodów dywanowych do swojego domu, warto zapoznać się z naszą ofertą. Realizujemy wszelkie projekty schodów, w tym także schody dywanowe popularne na dolnym śląskie. Dajemy nieograniczony wybór gatunków drewna, bogatą paletę kolorów, dowolność kształtów i wymiarów, wysoką funkcjonalność oraz estetykę wykonania, najwyższej jakości zabezpieczenie powierzchni drewna, poręcze dopasowane do schodów i innych elementów wyposażenia wnętrza, a wszystko to zgodnie z Państwa projektem i wymaganiami. Wspólnie przedyskutujemy wszelkie pomysły i dobierzemy najodpowiedniejsze rozwiązania, tak aby schody sprawowały się znakomicie przez bardzo długi czas. Lubimy wyzwania więc jeśli mają Państwo nietypowy projekt schodów dywanowych, to chętnie podejmiemy się jego wykonania.

Czym charakteryzują się schody dywanowe?

Schody dywanowe to dość nowoczesne rozwiązanie, które cieszy się w ostatnich latach sporą niesłabnącą popularnością. Wiele osób nazwę tą może kojarzyć ze schodami pokrytymi dywanem, jednak nie o to chodzi w ich nazwie. Schody dywanowe to samonośna konstrukcja, która przypomina rozwinięty dywan, stąd też jej nazwa. Najczęściej są kotwione do ściany, stropu lub posadzki, a czasami także wzmocnione od spodu belkami. Charakterystycznymi cechami schodów dywanowych jest zygzak widoczny z boku, pełne stopnie i podstopnie o takiej samej grubości, monolityczny wygląd, niewidoczne elementy konstrukcyjne oraz mocna balustrada. Schody tego typu to zazwyczaj bardzo minimalistyczne konstrukcje, które wpasują się idealnie we wnętrze o podobnym stylu. Ważną rolę w przypadku schodów dywanowych odgrywają także balustrady, których zadaniem jest wzmocnienie i usztywnienie całej konstrukcji.

Dlaczego schody dywanowe to dobry wybór?

Schody dywanowe sprawdzą się idealnie we wnętrzach minimalistycznych oraz modernistycznych, ale nie tylko. Za sprawą swojej lekkiej i prostej budowy, różnorodności gatunków drewna, ich odmiennym kolorom oraz wyobraźni projektanta stanowią nienachalną ozdobę każdego wnętrza. Schody dywanowe charakteryzują się bardzo dużą stabilnością i wytrzymałością, co potwierdza często grubość stopni, a także masywność elementów montażowych. Schody dywanowe to bardzo funkcjonalna konstrukcja, która dodatkowo dzięki swoim właściwościom estetycznym, może znacząco wzbogacić wnętrze domu.

Zobacz nasze realizacje schodów dywanowych

schody dywanowe Wrocław
dywanowe schody stolarz wroclaw
schody wewnętrzne wrocław
dywanowe schody drewniane