Balustrady drewniane

Solidne, piękne i dokładnie takie jak chcesz.

Balustrady to niezbędny element każdych schodów, który zapewnia bezpieczeństwo osobom z nich korzystających. Jednak są one nie tylko podparciem, ale pełnią również rolę dekoracyjną. Nadają niepowtarzalnego charakteru i stylu schodom, a także całemu wnętrzu. Szczególnie balustrady drewniane, są bardzo cenionym i niezbędnym elementem konstrukcyjnym schodów oraz wystroju wnętrza. Drewno to materiał naturalny, przyjazny dla środowiska oraz człowieka, a dodatkowo jest bardzo przyjemny w dotyku, przez co korzystanie ze schodów drewnianych jest bardzo komfortowe.

Przykładowe balustrady drewniane dolnośląskie, jako inspiracja

schody wewnętrzne wrocław
schody wewnętrzne wrocław
schody wewnętrzne wrocław
schody wewnętrzne wrocław

Jak wybrać balustrady drewniane — doradztwo dolnośląsie

Decydując się na balustrady drewniane, należy w pierwszej kolejności wybrać rodzaj drewna, z jakiego będą one wytworzone. Balustrady do schodów wewnętrznych najczęściej wybiera się na podstawie materiału, z jakiego zbudowane są same schody drewniane, a także pozostałe elementy wnętrza. Oczywistym wyborem jest więc wybranie balustrady składającej się z drewnianych tralek i poręczy, która wpasuje się w stylistykę domu i dzięki temu zachowana zostanie spójność całego wnętrza.

Elementami konstrukcyjnymi balustrad mogą być proste drewniane słupki o kwadratowym lub okrągłym przekroju, a także bardziej ozdobne elementy toczone i modelowane w różne formy. Drewniane balustrady świetnie komponują się z drewnianymi meblami oraz podłogami, dlatego szczególnie w takim wnętrzu będą one znakomitym wyborem i nadadzą mu klasycznego i naturalnego charakteru.

Dlaczego balustrady drewniane to dobry wybór?

Drewno to materiał konstrukcyjny znany praktycznie od zawsze. Ma ono swój niepowtarzalny charakter, którego nie da się uzyskać metalowymi lub drewnopodobnymi materiałami. Z tego względu osoby szukające balustrad do swojego domu, tak często decydują się właśnie na balustrady drewniane.

Oprócz oczywistych właściwości praktycznych balustrad powinny one posiadać również pewne walory estetyczne, ponieważ są one bardzo dobrze widocznym elementem wystroju wnętrza. Balustrady drewniane spisują się w tej roli idealnie.

Dzięki temu, że drewno jest materiałem bardzo łatwym i przyjemnym w obróbce, możliwe jest konstruowanie za jego pomocą bardzo unikatowych i przykuwających uwagę wzorów balustrad.

Balustrady drewniane Wrocław

Balustrady drewniane z Wrocławia, to bardzo częsty wybór wśród osób szukających eleganckich i trwałych balustrad, posiadających unikatowy wygląd i charakter. Wykonujemy balustrady drewniane z najróżniejszych rodzajów drewna. Chętnie podejmujemy się wyzwań, więc każdy nawet najbardziej nietypowy projekt realizujemy przy zachowaniu najwyższej jakości i dokładności.

Korzystając z naszej oferty drewnianych balustrad, mają Państwo nieograniczony wybór gatunków drewna, bogatą paletę kolorów, dowolne kształty i wymiary, dopasowanie balustrad do schodów i innych elementów wnętrza, najwyższej jakości zabezpieczenie powierzchni, a to wszystko zgodnie z Państwa projektem i wymaganiami. Wspólnie przedyskutujemy wszystkie pomysły i podejmiemy odpowiednie decyzje, tak aby balustrady sprawowały się prawidłowo i zachwycały swoim pięknem przez wiele lat.

Balustrady drewniane Wrocław

„Mieć fan­tazję nie znaczy coś so­bie wy­myślać.
To znaczy tworzyć coś z te­go, co istnieje”.

Tomasz Mann